Cała Polska chce uciekać

Idea rozrywki typu Escape room wywodzi się z logicznych gier komputerowych, których fabuła oparta jest na konieczności ucieczki z zamkniętego pomieszczenia. W roku 1988 powstała pierwsza tego typu gra, zapoczątkowując nowy trend i kreując światowy fenomen.

escape room

Co sprawiło, że Polacy pokochali uciekanie i na czym to tak naprawdę polega?

Gra komputerowa typu Escape game przeistoczyła się w real life Escape game w momencie, w którym po raz pierwszy, prawdziwy pokój naszpikowano zagadkami i zamknięto w nim graczy. Emocje stały się prawdziwe, adrenalina naprawdę uderzyła do głowy, a współpraca nabrała nowego znaczenia. Gracz mógł osobiście przekonać się, czy podoła zagadkom i ucieknie z pokoju przed wyznaczonym czasem. Pierwsze prawdziwe pokoje ucieczek szybko pokochali gracze w całej Polsce. Dziś, 236 firm posiada w sumie 627 pokojów, gwarantując, że każdy znajdzie wśród nich coś interesującego dla siebie. Twórców ograniczała wyłącznie ich wyobraźnia, więc mogą one zarówno intrygować, bawić i straszyć. Repertuar odczuć w czasie zabawy jest szeroki i z pewnością zadowoli każdego miłośnika przygód i nowych doznań. Każdy konkretny pokój to zupełnie inna forma zabawy, inny scenariusz, inna tematyka. Mistrzowie gry mocno napracowali się podczas projektowania swoich pomieszczeń, by rozgrywka była ciekawa, oryginalna i trzymała w napięciu do samego końca. Twórcy największego w Polsce portalu zrzeszającego Escape roomy – Lockme - przekonują, że historie opowiedziane na miejscu są tak angażujące, że gracze wczuwają się maksymalnie w swoją rolę i na godzinę zapominają świecie poza pokojem. Przygoda? Intryga? Dramat? Szaleństwo? Horror? Kryminał? To wszystko może przypaść w udziale żądnym wrażeń śmiałkom, chcącym zmierzyć się w Escape roomie z czasem i własnymi słabościami, przezywając przy tym niezapomnianą przygodę i satysfakcjonującą zabawę. Do uczestnictwa w zabawie zaprosić można każdego, gwarantując, że będzie to świetna zabawa dla bliskich przyjaciół, znajomych z pracy a nawet całej rodziny. W ten nietypowy sposób można rozpocząć także wieczór kawalerski lub panieński i postawić na emocje, których nie zaznaje się na co dzień. Escape room to również strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o prezent okolicznościowy.

Wielka ucieczka – Escape event na 4000 osób

Moda na Escape roomy i zainteresowanie nimi stale rośnie, a branża nieustannie się rozwija. Kreatywni twórcy pokojów ucieczki ze Śląska postanowili zwiększyć skalę rozgrywki i spotęgować emocje, organizując Wielką Ucieczkę – największą w Polsce grę typu Escape. 4000 osób zebranych 28.05.2016r. na stadionie w Zabrzu będzie próbowało przetrwać apokalipsę zombie. Jak mówią organizatorzy: „Nie zabraknie grozy, militarnego sprytu ani medycznego eksperymentu.” Każdy uczestnik otrzyma koszulkę oraz kartę tożsamości potrzebną, by przetrwać. Zabawa rozegra się w czasie ok 5 godzin, a zadaniem graczy oprócz klasycznego rozwiazywania zagadek będzie walka z własnymi słabościami oraz krwiożerczymi zombie. To największe tego typu wydarzenie w Polsce, a bilety rozchodzą się w szybkim tempie.

escape room
Iga Mrowińska
PR & Marketing Specialist - Przelewy24
WRÓĆ DO POSTÓW PARTNERÓW

13   IX
2019

krem de la krem – poczuj miętę do natury!

kremdelakrem.pl to internetowy sklep, w którym możesz wybierać wyłącznie spośród naturalnych, bezpiecznych dla skóry kosmetyków.
15   XI
2018

Uroczysta oprawa sakramentów Chrztu i Komunii Świętej

Przy organizowaniu chrzcin warto jest zadbać o uroczystą oprawę przyjęcia. Chrzest Święty to uroczystość o delikatnym charakterze. Komunia Święta to drugie z najważniejszych sakramentów jakie dziecko przyjmuje. Jest to bardzo ważne i uroczyste wydarzenie dla dziecka, rodziców oraz najbliższych osób z rodziny i znajomych.
27   IV
2018

Top 5 prezentów ślubnych

Szukasz pomysłu na prezent ślubny, który uszczęśliwi Młodą Parę?
© DialCom24 sp. z o.o. PayPro SA