Czego warto posłuchać, czyli najciekawsze wydarzenia muzyczne nadchodzącego lata

Podążanie za wydarzeniami artystycznymi to niezły klucz, którym można kierować się w doborze planów na nadchodzące lato. Tym bardziej, że jest w czym wybierać. Wraz z redakcją serwisu Bilety24 przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych koncertów 2016 roku.

muzyczne eventy

„CLASHES” 2016! Czyli nowa płyta Brodki!

Nikomu nie trzeba przedstawiać tej artystki. Monika Brodka podbiła serca fanów trzeciej edycji Idola i na stałe zagościła na polskiej scenie muzycznej. W roku 2014 nagrała pierwszą solową płytę, po kilku latach wraca do nas z zaskakującymi oryginalnymi dźwiękami. Zadziwiająca zmiana odbiła się w mediach szerokim echem. Już pierwszego dnia, w którym została ogłoszona trasa Brodki, wyprzedano zdecydowaną część biletów. Charakter muzyczny płyty wymógł, by występy odbyły się w specjalnie przystosowanych koncertowych salach. Sam ten fakt powoduje, że będzie to niespotykana dotąd, muzyczna przygoda. Wszystkie nagrania zostały zrealizowane w Los Angeles przy produkcji tamtejszych wytwórni. Dźwięki z najnowszej płyty wybrzmiały już między innymi w Poznaniu 21 kwietnia 2016, podczas festiwalu Spring Break 2016. Tymczasem głodnych oryginalnych, światowych brzmień zachęcamy do zakupu biletu na koncerty trasy która została zaplanowana w dziewięciu miastach: Rzeszów, Wrocław, Kraków, Warszawa, Lublin, Toruń, Szczecin, Gdańsk, Poznań (kup bilet).


brodka

ETHNO PORT – world music

Cyklicznie w czerwcu każdego roku, Poznań gości artystów z całego świata, których twórczość reprezentuje styl world music. Według najbardziej ogólnej definicji, jest to gatunek obejmujący niezwykle zróżnicowany wachlarz muzycznych stylów wykorzystujących etniczne komponenty. Na trzech festiwalowych scenach zaprezentowani zostaną artyści z odmiennych obszarów Afryki, z Azji oraz kilku krajów europejskich. Wśród tych ostatnich znajdzie się też reprezentacja polskiej muzyki etnicznej. Artyści przedstawiają fascynujące efekty globalnej wymiany i przenikania się kultur. Potencjał mieszania odległych pozornie gatunków muzycznych i wielość inspiracji odczuwalne w prezentowanych podczas Festiwalu utworach gwarantują rokroczny sukces wydarzenia. Dziewięcioletnia historia Festiwalu zaowocowała powstaniem niezwykłej społeczność jego odbiorców, którzy z niecierpliwością czekają na każdą kolejną odsłonę wydarzenia. Twórcy przyjęli bowiem zasadę, aby nie powtarzać w programach kolejnych festiwali artystów, którzy już na nim wystąpili, co jest każdorazowym gwarantem niepowtarzalnego przeżycia. Na szczęście liczba wybitnych wykonawców sięgających do tradycyjnej muzyki jest zdaniem organizatorów, wystarczająca, aby publiczność mogła poznawać i zachwycać się wciąż nowymi artystami (kup bilet).

ethno port

PIWNICA POD BARANAMI: Wielki koncert z okazji 60-lecia

Piwnicy pod Baranami nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy koncert w wykonaniu artystów tego kabaretu jest wielkim wydarzeniem artystycznym, na które przybywają ludzie nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy. Uczestników jak magnes przyciągają niepowtarzalna atmosfera i na niezmiennie wysokim poziomie, surrealistyczny humor. Prezentowane od roku 1956, czyli początku istnienia kabaretu, do teraz utwory nie tracą na aktualności, dzięki twórczości kompozytorów: Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Nowaka, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, Adriana Konarskiego, Tamary Kalinowskiej, Stanisława Radwana, Tomasza Kmiecika, Pawła Pierzchały i innych. Z okazji jubileuszu, Piwnica przygotowała cykl wydarzeń muzycznych: PIWNICZNĄ PARADĘ NOWOORLEAŃSKĄ, Koncert 60-lecia Piwnicy Pod Baranami - POLSKA STAJNIA NARODOWA – bis, "NA NASZEJ WYSPIE" - Koncert dla Piotra S. i BAL 60-LECIA PIWNICY POD BARANAMI. Jesteśmy pewni niezapomnianych emocji i wszystkie te wydarzenia serdecznie polecamy.


Z życzeniami najlepszego muzycznego odbioru,
Iga Mrowińska i Marta Żurawska

WRÓĆ DO POSTÓW PARTNERÓW

13   IX
2019

krem de la krem – poczuj miętę do natury!

kremdelakrem.pl to internetowy sklep, w którym możesz wybierać wyłącznie spośród naturalnych, bezpiecznych dla skóry kosmetyków.
15   XI
2018

Uroczysta oprawa sakramentów Chrztu i Komunii Świętej

Przy organizowaniu chrzcin warto jest zadbać o uroczystą oprawę przyjęcia. Chrzest Święty to uroczystość o delikatnym charakterze. Komunia Święta to drugie z najważniejszych sakramentów jakie dziecko przyjmuje. Jest to bardzo ważne i uroczyste wydarzenie dla dziecka, rodziców oraz najbliższych osób z rodziny i znajomych.
27   IV
2018

Top 5 prezentów ślubnych

Szukasz pomysłu na prezent ślubny, który uszczęśliwi Młodą Parę?
© DialCom24 sp. z o.o. PayPro SA