Pomysły na niezapomniany dzień dziecka

Jeden z ulubionych dni w roku każdego dziecka zbliża się wielkimi krokami.

Co zrobić, aby był on dla pociechy dniem magicznym i niezapomnianym? Prezenty w postaci nowych zabawek zawsze są oczywiście entuzjastycznie przyjmowane przez najmłodszych, nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Istnieją w Polsce miejsca, które gwarantują niezapomniane emocje, sprawiając, że dziecko zyskuje bezcenne, magiczne wspomnienia. Poniżej prezentujemy pomysły zorganizowania dzieciom ich święta w sposób, którego na długo nie zapomną ani one, ani ich rodzice.

slubne zakupy


Pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny zbudowany w oparciu o pasjonującą baśniową historię opowiadającą o dwóch potężnych czarodziejach, życiowe drogi, niejednokrotnie splatając się, ukształtowały piękne i tajemnicze Magiczne Ogrody. Przekraczając ich bramę wchodzi się do niezwykłego świata, w którym żyją tajemnicze, nieznane istoty. Wśród drzew, tysięcy kwitnących kwiatów, strumieni i wodospadów leżą magiczne krainy utrzymane w klimacie baśni i fantasy. Każda z nich oferuje inne atrakcje, zaplanowane tak, by wspierały rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Magiczne Ogrody to park sensoryczny, zbudowany w oparciu o najaktualniejszą wiedzę z zakresu pedagogiki. Place zabaw i poszczególne krainy w Magicznych Ogrodach to specjalnie zaprojektowane pola doświadczeń wyposażone w urządzenia i elementy pobudzające ciekawość świata i kreatywność, a zarazem angażujące i stymulujące zmysły dzieci. Najmłodsi mogą tu także bez skrępowania bawić się z baśniowymi postaciami – animatorami, którzy zawsze pozostają do dyspozycji gości, znają masę ciekawych zabaw i historię Magicznych Ogrodów. Wśród wielu wspaniałych atrakcji, znajdują się przejażdżka kolejką przez Kwiatową Dolinę czy mrożąca krew w żyłach wyprawa do posępnego, bagiennego Mroczyska.

magiczne ogrody

Miejsce, gdzie niecodzienny i fascynujący świat iluzji, każdy odkrywa i poznaje na swój sposób, bez pośpiechu bawiąc się i ciesząc tym, co spotka na swojej drodze (farmailuzji.pl). Pokazy sztuki iluzji, spotkania z baśniowymi postaciami i niesamowite miejsca, wystawiają nasze zmysły na próbę i pobudzają wyobraźnię. W parku znajduje się jedyna na świecie unoszona przez balony Latająca Chata Tajemnic, wewnątrz której wszystko jest inne, niż się z pozoru wydaje. Ludzie chodzą dziwnie pochyleni, woda pokonuje siłę grawitacji i płynie do góry, a kule bilardowe same znajdują drogę do łuz. Nawet krótka wizyta w chacie robi ogromne wrażenie i sprawia, że odtąd nic nie jest już takie oczywiste. Oprócz tego, na terenie umiejscowionych jest ponad sześćdziesiąt innych atrakcji, z których najchętniej odwiedzane są Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Grobowiec Faraona, Labirynt Luster czy też Pokój Amesa, gdzie dzieci przez chwilę stają się więksi od swoich rodziców. Rok 2016 to na Farmie Iluzji rok nowości, takich jak Rezerwat Dzikich Smoków, Pałac Bajkowych Cieni, gdzie każdy, niczym Piotruś Pan, ma możliwość odbicia swojego cienia na ścianie. Wkrótce będzie czynna nowa, wyjątkowa atrakcja - Tajemnicza Kopalnia do której goście będą zjeżdżać windą górniczą. W okresie wakacyjnym w każdą sobotę na terenie Farmy będzie odbywać się widowisko plenerowe "Alicja w krainie iluzji". Tu nie ma mowy o nudzie.

farma iluzji

To zyskująca coraz większą popularność rozrywka intelektualna. Idea Escape roomu wywodzi się z logicznych gier komputerowych, których fabuła opiera się na rozwiązywaniu zagadek celem wydostania się z zamkniętego pomieszczenia. Kilka lat temu stworzono pierwsze prawdziwe pokoje ucieczek, które szybko pokochali gracze w całej Polsce. Dziś, 235 firm posiada w sumie 623 pokoje, gwarantując, że każdy znajdzie wśród nich coś interesującego dla siebie. Pokoje są bowiem przeróżne, od tematu horroru, przez fantastykę, film i teatr, abstrakcję, magię, przygodę, PRL, historię, aż po pokoje dziecięce. I tu właśnie pojawia się propozycja na rozrywkę łączącą przeżycie emocjonalne z intelektualnym, czyniąc dzień dziecka absolutnie wyjątkowym. Lockme - największy w Polsce portal zrzeszający i katalogujący Escape Roomy – wskazuje na wzrostową tendencję tworzenia dziecięcych pokojów zagadek, w których zarówno wystrój (np. statek piracki), jak i poziom łamigłówek dostosowane są do graczy w wieku 7-12 lat. Ta wspaniała, intelektualna rozrywka silnie angażuje tak najmłodszych jak i opiekunów, rozwijając zdolność koncentracji, myślenia przyczynowo – skutkowego i współpracy w grupie. Portal Lockme, ułatwia wybór pokoju opisując jego fabułę, stopień trudności, cenę oraz umożliwia rezerwację dogodnego terminu z natychmiastową, szybką płatnością.

lockme.pl

Iga Mrowińska
PR & Marketing Specialist - Przelewy24

WRÓĆ DO POSTÓW PARTNERÓW

13   IX
2019

krem de la krem – poczuj miętę do natury!

kremdelakrem.pl to internetowy sklep, w którym możesz wybierać wyłącznie spośród naturalnych, bezpiecznych dla skóry kosmetyków.
15   XI
2018

Uroczysta oprawa sakramentów Chrztu i Komunii Świętej

Przy organizowaniu chrzcin warto jest zadbać o uroczystą oprawę przyjęcia. Chrzest Święty to uroczystość o delikatnym charakterze. Komunia Święta to drugie z najważniejszych sakramentów jakie dziecko przyjmuje. Jest to bardzo ważne i uroczyste wydarzenie dla dziecka, rodziców oraz najbliższych osób z rodziny i znajomych.
27   IV
2018

Top 5 prezentów ślubnych

Szukasz pomysłu na prezent ślubny, który uszczęśliwi Młodą Parę?
© DialCom24 sp. z o.o. PayPro SA